Logo NiJDo udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja" tradycyjnie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych wszystkich typów.
Proponujemy trzy kategorie wyrazu dla uczniów: grafika, film i esej, a dla nauczycieli scenariusz lekcji obejmujący obszar tematyczny zawarty w tytule konkursu.

 

 

 

 

VIII Ogólnopolski Konkurs :Normalizacja i ja" Transport przyszłości napędzany normami

 

Tytuł VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja" brzmi:

Transport przyszłości napędzany normami

 

Szybko, tanio, wygodnie i bezpiecznie – tak chcemy podróżować. Współczesne rozwiązania dotyczące transportu, infrastruktury i pojazdów coraz bardziej nas zaskakują, a nowoczesne technologie pozwalają na nieograniczone możliwości doskonalenia tych obszarów.

Nasze miasta stają się inteligentne. Podobnie transport, który jest nieodłącznym elementem każdego Smart City, a który w dobie czwartej rewolucji przemysłowej ma być już nie tylko coraz bardziej niezawodny, lecz także przyjazny środowisku i skrojony na miarę potrzeb użytkowników.

Powszechna cyfryzacja, rozwój Internetu Rzeczy, autonomiczność, zastosowanie sztucznej inteligencji to aspekty, które urzeczywistniają wyobrażenia na temat nowoczesnego transportu i zbliżają nas do tego, co kiedyś wydawało się nieosiągalne. Nowe technologie zrewolucjonizują sposób, w jaki w najbliższej przyszłości będziemy postrzegać transport, a normy będą stanowić jego podstawę techniczną. To właśnie normy zawierają nowoczesną wiedzę ekspercką, sprawdzone rozwiązania, zapewniają interoperacyjność systemów, pozwalają na pewne wdrożenie rozwiązań informatycznych.

Jak zatem będzie wyglądał transport przyszłości? Jak nowoczesne technologie połączone z odpowiednimi normami wpłyną na rozwój transportu?

Jeżeli wiesz, jak ma wyglądać transport przyszłości i umiesz to przedstawić w swej pracy (z uwzględnieniem aktualnych norm), to zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Cele konkursu:

  • Upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm technicznych i normalizacji w życiu codziennym;
  • Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm;
  • Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacyjnej i informacji o roli norm do swoich zajęć lekcyjnych.

 

Konkurs jest przeprowadzany od 1 października 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  1. Zapoznać się z Regulaminem konkursu;
  2. Pobrać i wypełnić Formularz zgłoszeniowy;
  3. Pobrać i wypełnić Oświadczenie uczestnika konkursu w sprawie przekazania praw autorskich.

Nadesłane prace oceni powołane przez Prezesa PKN jury konkursowe, składające się z przedstawicieli PKN i jednostek wspierających konkurs metodycznie.

 

O terminie i miejscu wręczenia nagród autorzy najlepszych prac zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz tel. 22 556 76 39

 

Prace należy nadsyłać do dnia 31 stycznia 2020 r., wyłącznie w formie elektronicznej, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W temacie korespondencji wpisać: Konkurs – praca ucznia/praca nauczyciela. W załączniku – wstawić spakowane i opisane pliki (nazwisko i imię, esej/grafika/film/scenariusz).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 22 556 76 39

 

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie PKN